Hlavní navigace

Televize Nova otestuje v příštím roce hybridní vysílání HbbTV

6. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci technologie by Nova například přenášela krátká doplňková videa, která by si mohl uživatel vyvolat po stisknutí červeného tlačítka, případně textové a graficky zpracované informace.

Možnosti, které přináší hybridní vysílání HbbTV, si v příštím roce, s největší pravděpodobností v jeho první polovině, vyzkouší také mediální skupina Nova. O plánovaném spuštění testu informoval na úterní odborné konferenci Innovation Day Petr Horák, ředitel sekce nových projektů nejsledovanější české televize. V současné době je Nova prozatím ve fázi příprav, takže není možné uvést bližší podrobnosti, hybridní vysílání by nicméně chtěla využít během vysílání konkrétních pořadů, jako je třeba Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Ulice.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize propaguje v rámci hybridního vysílání svůj archiv pořadů

V rámci technologie by Nova například přenášela krátká doplňková videa, která by si mohl uživatel vyvolat po stisknutí červeného tlačítka, případně pro textové a graficky zpracované informace. Jako ideální případ je možné zmínit právě již citovanou Ordinaci, kde by se například divačka mohla dozvědět, co dané diagnóza, o níž je v seriálu řeč, obnáší. Výhodou pro vysílatele, kteří hybridní technologii využívají, je příprava pouze jedné „grafické košilky“. Technologie HbbTV funguje napříč všemi značkami, které ji podporují. Provozovatel stanice nemusí vytvářet pro každou značku jinou aplikaci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.