Hlavní navigace

Nova začleňuje Mediafax do své struktury, končí šéf publicistiky Brunclík

3. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
3. 5. 2010

Tisková agentura Mediafax, kterou vlastní mediální dům Central European Media Enterprises (CME), je pomalu začleňována do struktury televize Nova. Informuje o tom odborný web Mediář.cz. Ten také konstatuje, s odvoláním na deník Blesk, že došlo k propuštění šéfredaktora publicistiky a spoluautora týdenního magazínu Střepiny Stanislava Brunclíka.

Důvodem je optimalizace procesů v televizním a internetovém zpravodajství a publicistice, které v současné době procházejí rozsáhlou restrukturalizací a nastavováním nové organizace práce. Tyto změny souvisí s nedávnou akvizicí zpravodajské agentury Mediafax a jejím začleněním do redakcí TV Nova, uvedla důvod k propuštění Brunclíka tisková mluvčí české komerční jedničky Michaela Fričová. Jeho funkce manažera tohoto oddělení zaniká.

MMF24

Brunclíkovi povinnosti nyní přebírá ředitel nováckého zpravodajství Martin Ondráček. Ten již minulý rok v rozhovoru pro náš web konstatoval, že dochází k propojení redakce Televizních novin s redakcí zpravodajského portálu tn.cz. Nyní se tedy děje to samé s Mediafaxem. Je to poměrně unikátní spojení, nebo alespoň nevím o tom, v jakém dalším elektronickém médiu u nás by to tak fungovalo. Začali jsme se na to připravovat už před odchodem šéfredaktora internetového zpravodajství Novy Zdeňka Šámala, uvedl v srpnu loňského roku Ondráček.

K TÉMATU: Martin Ondráček: Nova by měla dostat metál za to, že přivedla lidi k internetu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).