Hlavní navigace

Televize Óčko si posílá signál na satelit sama. Má to ale rizika

8. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 2. 2010

Hudební televize Óčko si jako jedna z mála uplinkuje (neboli posílá) signál na satelit Astra sama. Má to nejen výhody, ale také svá rizika. Na satelitu jsme měli již několik výpadků, ale když vypadne elektřina, tak s tím zkrátka nic neuděláte. Pokud jsou velké problémy s počasím, také s tím nic neuděláte, sdělil serveru DigiZone.cz generální ředitel stanice Jiří Balvín.

UXD

K TÉMATU: Výpadek distribučního signálu: jak ho řeší operátoři a jak televize?

Tímto výrokem reagoval Balvín na výtky o častém výpadku signálu na pozici 23.5 st. východně, který následně způsobuje také nedostupnost signálu u kabelových a IPTV operátorů ale také v satelitní platformě Digi TV. Óčko signál posílá z pražské Vrchlického ulice, kde sídlí, optickou trasou na Barrandov a odtud pak na družici. Astra má kompletní záložní systém, kdyby došlo k nějaké katastrofě, což nepředpokládáme. Samozřejmě jsou schopni nabídnou i náhradní kapacitu, dodal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.