Hlavní navigace

Televize požádaly o rezervaci pozic v prvním polském multiplexu

17. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 4. 2009

Začátek přechodu na digitální terestrické vysílání v Polsku se už pomalu blíží, první etapa je stanovena na září letošního roku, a komerční provozovatelé si již zajistili své pozice v prvním multiplexu. Jak informoval server Wirtualnemedi­a.pl, objeví se zde TVN, Polsat, TV4 a TV Puls. Jako první podala žádost TV Puls, a to již v úterý 7. dubna, v pátek pak ke stejnému kroku přistoupily TV 4 a Polsat. Jako poslední požádala o zařazení do první polské sítě televize TVN.

ebf - tip do článku - debata

Možnost rezervovat si místo v tomto multiplexu vydal tamní regulační orgán Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), obdoba naší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), 25. února. Své místo zde budou mít také veřejnoprávní televizní kanály TVP 1, TVP 2 a TVP Info. Takové množství programů je do jedné sítě možné dostat díky použité kompresi MPEG-4/AVC, pro kterou se Polsko rozhodlo. Ukončení analogového televizního vysílání je naplánováno na 31. července 2013.

ČTĚTE TAKÉ:
Přechod na DVB-T v Polsku začne letos na podzim, skončí v srpnu 2013
Začal proces budování prvního polského multiplexu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).