Hlavní navigace

Televize Prima už vysílá v Praze ve vysokém rozlišení

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2009

Dnes se v pražském multiplexu 3 na vysílačích provozovaných společností Czech Digital Group (Strahov, Ládví, Zelený pruh) objevilo vysílání televize Prima ve vysokém rozlišení. Signál je šířen na 46. kanálu a stanice se v síti nachází hned na první pozici. Je označena jako Prima (MPEG4 HD). Poté následují stanice Óčko, televize Public a zpravodajská Z1. V multiplexu zůstala i náboženská TV Noe.

K TÉMATU: Prima potvrzuje HD vysílání v multiplexu CDG v Praze

Cloud23

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA: HDTV v České republice

Rozlišení je nastaveno na 1440×1080 bodů a obraz je trvale širokoúhlý (16:9). Pokud se vysílá pořad, který běží ve formátu 4:3, po pravé i levé straně má divák známé černé pruhy. Kvalita audia je 192 kbps se vzorkovací frekvencí 48 kHz. Pokud se ale diváci v Praze, kteří mají možnost příjmu HDTV, těšili na pořady ve vysokém rozlišení, mohou být zklamání. Prima (MPEG4 HD) je pouze upscalovanou (přepočítávanou) verzí původního programu. Vzhledem k technickému vybavení bohužel není televize v současné době schopná nabídnout pořady v nativním HD. Výjimkou by byly akvizice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).