Hlavní navigace

Televize R1 kdysi satelitní licenci měla, vzdala se ji

19. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2009

Formálně třetí program televize Prima, regionálně zaměřená televize R1 brzy rozšíří své vysílání i na satelit, kde bude působit na stejné programové pozici jako Prima Cool v satelitních platformách CS Link a Skylink. K tomuto účelu získala nedávno satelitní licenci. Zajímavé však je, že tento projekt již jednu satelitní licenci měl, ale vzdal se ji v průběhu letošního roku.

MM socky3

Televize R1 měla původně vysílat pod názvem Prima Klub. Pro tento program získala partnerská společnost Primy kompenzační licenci pro celoplošné vysílání v DVB-T, požádala si rovněž o další platformy. Kvůli probíhající ekonomické krizi a nižšímu zájmu o televizní reklamu se ale vedení Primy rozhodlo projekt třetího programu posunout a svou licenci vyčlenilo pro formát televize R1, který obsahuje zpravodajské bloky z partnerských regionálních studií a seriálový blok. S přejmenováním Primy Klub na R1 ale tehdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vzala na vědomí i zánik satelitní licence Prima Klubu.

Teď, když projekt R1 opětovně získal satelitní licenci, může se neprodleně objevit ve všech platformách kde dosud chyběl. Zatímco v pozemním vysílání a u většiny kabelových společností vyplňuje R1 dopolední vysílání Primy Cool, na satelitu ještě nevysílá. V dopoledních hodinách tak mohli satelitní diváci i dnes shlédnout poměrně originální „monoskop“ Primy Cool, ve kterém dva vozíky hrají společně ping-pong.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.