Hlavní navigace

Televize Tip šířená v multiplexu 4 opět ukončila vysílání, znovu už ho neobnoví

3. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při svém prvním startu vydržel program v éteru devět týdnů. Nákladnou distribuci v multiplexu 3 její provozovatel ukončil a o rok později se objevil v síti Radima Pařízka.

Zejména teleshoppingová a věštecká televize Tip TV, která byla šířena prostřednictvím multiplexu 4 ostravského podnikatele Radima Pařízka, ukončila se závěrem listopadu oficiálně své vysílání. Serveru DigiZone.cz to potvrdil její ředitel Zdeněk Sláma s tím, že k vypnutí Tip TV vedou de facto ekonomické důvody. Vyrábíme několik pořadů pro ostatní televize a na Tip TV jsme v podstatě vysílali to, co poskytujeme svým partnerům, konstatoval Sláma. Pro provozovatele tak šlo o zbytečné náklady na distribuci signálu.

MMF24

TiP TV přímo konkurovala tematické stanici Inzert TV
Autor: repro foto z webu tiptv.cz

TiP TV přímo konkurovala tematické stanici Inzert TV. Dnes už nevysílá ani jedna z nich.

ČTĚTE TAKÉ: TipTV musí zaplatit sto tisíc korun za vědmy, padla ale i téměř půlmilionová pokuta

Zajímavostí je, že v historii tohoto programu je to již podruhé, co ukončil své vysílání. Tip TV byla představena poprvé veřejnosti v první polovině roku 2013. Tehdy si od 26. dubna vybrala pro svou distribuci multiplex 3, který ovládají prostřednictvím společnosti Czech Digital Group České Radiokomunikace. V éteru vydržela ale pouhých devět týdnů. Od 1. dubna 2014 se pak v konkurenčním multiplexu 4 pro Prahu a střední Čechy objevila promo smyčka tohoto resuscitovaného programu. Po více než roce toto vysílání opět končí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).