Hlavní navigace

Televize Tip šířená v multiplexu 4 opět ukončila vysílání, znovu už ho neobnoví

Při svém prvním startu vydržel program v éteru devět týdnů. Nákladnou distribuci v multiplexu 3 její provozovatel ukončil a o rok později se objevil v síti Radima Pařízka.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zejména teleshoppingová a věštecká televize Tip TV, která byla šířena prostřednictvím multiplexu 4 ostravského podnikatele Radima Pařízka, ukončila se závěrem listopadu oficiálně své vysílání. Serveru DigiZone.cz to potvrdil její ředitel Zdeněk Sláma s tím, že k vypnutí Tip TV vedou de facto ekonomické důvody. Vyrábíme několik pořadů pro ostatní televize a na Tip TV jsme v podstatě vysílali to, co poskytujeme svým partnerům, konstatoval Sláma. Pro provozovatele tak šlo o zbytečné náklady na distribuci signálu.

EBF-tip-earla-cena-mall-heureka-alza-kosik

TiP TV přímo konkurovala tematické stanici Inzert TV
Autor: repro foto z webu tiptv.cz

TiP TV přímo konkurovala tematické stanici Inzert TV. Dnes už nevysílá ani jedna z nich.

ČTĚTE TAKÉ: TipTV musí zaplatit sto tisíc korun za vědmy, padla ale i téměř půlmilionová pokuta

Zajímavostí je, že v historii tohoto programu je to již podruhé, co ukončil své vysílání. Tip TV byla představena poprvé veřejnosti v první polovině roku 2013. Tehdy si od 26. dubna vybrala pro svou distribuci multiplex 3, který ovládají prostřednictvím společnosti Czech Digital Group České Radiokomunikace. V éteru vydržela ale pouhých devět týdnů. Od 1. dubna 2014 se pak v konkurenčním multiplexu 4 pro Prahu a střední Čechy objevila promo smyčka tohoto resuscitovaného programu. Po více než roce toto vysílání opět končí.