Hlavní navigace

Televize v mobilu bude do dvou let pro masy, tvrdí Nokia

3. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2006

Finský výrobce oblíbených mobilních telefonů, Nokia, dnes uveřejnil prognózu, podle které se televize v mobilu stane do roku 2008 masovou záležitostí. Desítky testů v uplynulém roce podle firmy ukázaly, že spotřebitele sledování televize na mobilních telefonech baví. Ještě důležitějším poznatkem však je, že jsou za tuto službu ochotni zaplatit měsíčně pět až deset eur (zhruba 140 až 285 korun), píše agentura Reuters, kterou cituje ČTK. Nokia svůj odhad zveřejnila ve výroční zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy. Očekává se, že mobilní televize bude letos dostupná na vybraných trzích, uvádí ve stejném dokumentu finský výrobce.

Nokia propaguje formát DVB-H a o jejích testech různě po Evropě (např. ve Španělsku) DigiZone.cz už dříve informoval. Vloni podle výzkumné agentury Gartner zvýšila Nokia svůj podíl na světovém trhu s mobilními telefony na 35 procent. Vrátila se tak na pozici, kde byla před poklesem z roku 2004. Finský výrobce má velký náskok před největším konkurentem, Motorolou, jejíž tržní podíl činil minulý rok 17,8 procenta.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.