Hlavní navigace

Televize Z1 o problému se zvukem ví, pracuje na jeho odstranění

11. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 6. 2008

Nová digitální televize Z1, kterou trápily technické problémy, řeší v současné době další problém. Čtenáři serveru DigiZone.cz si všimli markantního rozdílu v hlasitosti mezi vysílanými pořady ze studia jako je např. To říkáte vy nebo Interview B.T. a znělkami. Zatímco zvuková stránka předělů je na klasické úrovni, pořady jsou vysílané s nízkou hlasitostí, a pokud je chce divák slyšet, musí zesílit svůj televizor, čímž ovšem nastane další problém. Pokud přepne na jiný kanál, televize mu začne křičet.

O nevyrovnanosti zvukové hladiny víme a pracujeme na doladění výstupního zvukového procesoru, abychom tuto nesrovnalost odstranili. Divákům se omlouváme za komplikace při sledování našeho vysílání a věříme, že to v brzké době bude v pořádku, řekla našemu serveru tisková mluvčí komerční zpravodajské televize Ivana Dubášová. Z1 bohužel měla na technické problémy v uvozovkách štěstí. Ve vysílání se projevily již několikrát a tím posledním byl včerejší hodinový výpadek signálu na trase Českých Radiokomunikací.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).