Hlavní navigace

Televizi R1 Dakr se nepodařilo překlopit vysílání na R1 Lyra

11. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 9. 2009

Regionální televize R1 Dakr měla zájem na tom, aby její vysílání bylo ukončeno prostřednictvím terestrických vysílačů, a to v případě, že ve stejných lokalitách zahájí šíření signálu R1 Lyra. Plány však zhatila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která tento krok nepovolila. Vysílání R1 Lyra se mělo objevit v optimálním případě na vysílačích v Chomutově, Litoměřích, Mostě, Teplicích a Žatci.

R1 Dakr dále šíří také signál z lokalit Jirkov a Bílina, o kterých se však v zápisu nemluví, z čehož vyplývá, že by už pravděpodobně nebyly pro tuto síť využity. V zápise RRTV se doslova píše: Rada se seznámila s oznámením provozovatele Regionální televize DAKR, s. r. o. o tom, že ke dni 28. září 2009 zanikne licence k provozování televizního vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů programu R1 DAKR, pokud do 28. září 2009 udělí předchozí souhlas se změnou souboru technických parametrů a územního rozsahu vysílání společnosti TV LYRA s. r. o. K tomu však nedošlo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.