Hlavní navigace

Televizní hlasatel Miloš Frýba včera zemřel

31. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 12. 2010

UVNITŘ VIDEO Legenda televizních obrazovek, hlasatel Miloš Frýba, zemřel včera ve věku 65 let. Frýba patřil neodmyslitelně do československých domácností především v sedmdesátých a osmdesátých letech. Českou televizi opustil definitivně teprve před dvěma lety, když mu bylo třiašedesát. Byl jsem tehdy první muž ve funkci programového hlasatele, cituje začátky Frýby z roku 1972 web kanálu ČT 24.

Frýba si odnáší také prvenství v tom, že zahajoval barevné vysílání na Kavčích horách. Naopak jsem byl poslední, kdo se loučil s hlasatelnou v Měšťanské besedě, odkud se vysílalo do té doby, dodal Frýba. Z obrazovky zmizel po roce 1990. Příčina jeho včerejší smrti nebyla oznámena, byl však dlouhodobě nemocný. Bulvární tisk napsal minulý rok v červenci o jeho vážných zdravotních problémech. Jsem po vážné mozkové mrtvici, mám potíže s mluvením a sotva se hýbu, řekl loni deníku Aha! kdysi populární moderátor a ikona, které vznikl i fanklub.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).