Hlavní navigace

Televizní hlasatelé se vrací. TV Barrandov angažovala Marii Retkovou a Aleše Cibulku

8. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ UPOUTÁVKY – Barrandov hlasatele nazývá “televizními průvodci”, na obrazovku je nasadí už od příštího pondělí 11. března. Diváci se ale setkají jen s jejich hlasem.

Návrat televizních hlasatelů na české obrazovky přichystala televize Barrandov. Od příštího pondělí 11. března budou programem této televize provázet Marie Retková a Aleš Cibulka, někdejší tváře České televize. Pro Cibulku jde o rozšíření stávajícího angažmá v této televizi, protože pro Barrandov už moderuje soutěžní pořad Česká hádanka. Marie Retková je na Barrandově nováčkem. Oba však propůjčí upoutávkám jen své hlasy.

K TÉMATU: Novým šéfem televize Barrandov Roman Bradáč, program vede Petr Lesák

Hlasatele na Barrandově zavedl nový programový ředitel Petr Lesák, který sám dlouhá léta dělal hlasatele na ČT. „Sled pořadů, upoutávek a reklam, na jaký jsou diváci zvyklí z ostatních stanic, budeme na Barrandově zpestřovat krátkým vstupem hlasu televizního průvodce. Známé hlasy Marie Retkové a Aleše Cibulky budou divákům zpříjemňovat sledování televize a navodí přátelštější atmosféru vysílání, které se na mnoha kanálech v posledních letech proměnilo spíše v odosobněné odbavování pořadů bez živých prvků,“ vysvětlil.

„Při výběru televizních průvodců jsme neváhali. Marie Retková je nositelka mnoha ocenění TýTý v kategorii Televizní hlasatelka a Aleš Cibulka se stal novou výraznou tváří Barrandova. Oba jsou navíc velmi oblíbení u cílové skupiny naší stanice,“ dodal programový šéf Barrandova. První vstup hlasatelů televize chystá na před pondělním odpoledním seriálem Velkolepé století, který vrací do vysílání od prvního dílu a tentokrát jej hodlá odvysílat kompletně celý. Právě v pondělí 11. března startuje jarní schéma Barrandova.

MM socky3

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Na nabídku Barrandova jsem kývnul okamžitě, říká Alexander Hemala

“Televizní průvodci budou s diváky Barrandova každé všední odpoledne až do Hlavních zpráv v 18:45, o víkendu pak po celý den,” upřesnila marketingová a PR ředitelka Barrandova Martina Slavíková. Není to poprvé, se na Barrandově objevuje některý z bývalých hlasatelů veřejnoprávní televize. Loni televize krátce angažovala i někdejšího hlasatele ČT Alexandra Hemalu coby moderátora zpravodajského pořadu Dobrý večer, Česko!

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.