Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: 300: Bitva u Thermopyl, Osudný svah v Aspenu nebo Hercule Poirot, Podivná loupež

12. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:00 – krimi Mravenci nesou smrt – Pašování a překupnictví drog bylo závažným problémem i za minulého režimu. Osudy mladistvých narkomanů jsou tak vlastně podobné těm současným… (Československo, 1985)

  • ČT1, 20:55 – klasická detektivka Hercule Poirot, Podivná loupež – Je nebezpečné scházet se v zoo s anonymními ženami. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie. (Agatha Christie’s Poirot, The Incredible Theft, Velká Británie, 1989)

  • Prima Max, 21:50 – romantická komedie Pan Dokonalý – Investiční makléř Tommy je mladý, chytrý, okouzlující a atraktivní a má také odpovídající, tedy krásnou a chytrou, přítelkyni Beth. Jenže jednoho dne nastanou komplikace, jejichž původcem je Tommyho pohledný a také citlivý kolega… (Good Guy, USA, 2009)

ebf - tip do článku - debata

  • Nova Cinema, 21:55 – drama Osudný svah v Aspenu – Dva kamarádi opustí práci v Detroitu, aby se mohli stát instruktory lyžování v Aspenu. Jeden z nich má velký úspěch, ale Dexter nemůže uspět a uvažuje o vysněné práci spisovatele. Pak se ale do všeho zaplete pohledná žena, a tak je ještě čeká zkouška přátelství… (Aspen Extreme, USA, 1993)

  • Nova, 22:10 – historický film 300: Bitva u Thermopyl – Příběh vychází ze stejnojmenného komiksu, který je převyprávěním bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve a jejich odvaha a sebeoběť dovolí sjednocení Řeků. (300, USA, 2006)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).