Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Impresionisté a Mistři

28. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

Prima Max, 20:15 – komedie Čtyři vraždy stačí, drahoušku – V kupé amerického expresu se usadí muž, který převáží šek na milion dolarů, a začte se do komiksu. O drahocenný šek však začínají soupeřit dvě bandy gangsterů. Vše se komplikuje, když muž náhle vystoupí ve Springtownu a zemře na prahu pokoje místního učitele, který se marně snaží získat respekt svých žáků. (Československo, 1970)

ČT art, 20:20 – drama Impresionisté (minisérie 1/3) – Ambiciózní projekt přibližuje životní i umělecké osudy skupiny francouzských impresionistů druhé poloviny 19. století. Pokrývá období téměř čtyř desítek let od Monetova příchodu do Paříže v roce 1862 a je založen na hluboké rešerši archivních a dokumentárních materiálů. Díky tomu může přinést ucelený a vyčerpávající pohled na danou dobu, v níž Monet, Renoir, Bazille, Manet, Degas a Cézanne žili a bojovali o uznání. (The Impressionists, Velká Británie, 2006)

Jednotka, 20:25 – drama Daleko za obzorem – Hanna a Helmut žijí se svými dvěma dcerami zdánlivě idylický život na farmě v Jižní Africe. Od smrtelné nehody jejich syna však už nic není jako před tím. Zoufalým pokusem o vyplnění prázdnoty je rozhodnutí vzít si k sobě sedmnáctiletého delikventa Kaia. (Weit hinter dem Horizont, Německo, Jihoafrická republika, 2013)


Autor: archiv

Kino Barrandov, 22:05 – thriller Vražedné svádění – Hudební skladatel se ocitá v pasti mladé, svůdné zpěvačky, v níž vidí svou múzu. Ta si však pouze hledá svých patnáct sekund slávy. (Blue Seduction, Kanada, 2009)

BRAND23 Workshop

ČT 2, 22:25 – drama Mistři – Pro řadu Čechů je lední hokej prostorem, v němž si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. (Česko, 2004)


Autor: archiv

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).