Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Krajinou domova, Amélie z Montmartru a Volný pád

21. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jednotka
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

ČT art, 20:20 – Finále Plzeň 2016 – Přímý přenos závěrečného galavečera 29. ročníku festivalu, na kterém budou předány ceny za nejlepší české a slovenské hrané, dokumentární a televizní filmy. 


Autor: ČT

Jednotka, 20:25 – film Amélie z Montmartru – Amélie žije v pařížské čtvrti Montmartre, která je světem sama pro sebe. Je číšnicí v místním bistru, nakupuje u místního zelináře, zdraví sousedy jako na malém městě. Amélie by asi zůstala smířená se svým osamělým údělem, kdyby jednoho dne neobjevila ve svém bytě ukrytý poklad v podobě staré krabice. (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Francie, Německo, 2001)

ČT 2, 21:30 – cyklus Krajinou domova (1/8) – dokumentární série, ve které uvidíte Česko, jak ho neznáte. Alespoň to je záměrem tvůrců, kteří někdy natáčeli v Ultra HD (4K), použili časosběrnou technologii nebo třeba záběry z dronu. Začíná se dílem nazvaným Divoké Jeseníky. 


Autor: ČT

Nova Cinema, 21:50 – drama Volný pád – Je 12. června 1991. Za nesnesitelného horka uvízly v dopravní zácpě uprostřed Los Angeles desítky řidičů. Nervozita a napětí houstne, až jednomu z nich povolí nervy. Michael Douglas vystoupí z vozu a se slovy „Jdu domů!“ se vydá na cestu, z níž, jak se později ukáže, není návratu. (Falling Down, USA, Francie, Velká Británie, 1993)

Content tip EARLY

Nova, 22:10 – sci-fi Demolition Man – Sylvester Stallone jako policista v souboji s napůl geniálním, napůl šíleným zločincem Wesley Snipesem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí. Trest je vykonán hibernací – zmrazením na desítky let. Probudí se do ideálního světa San Angeles 2032. (Demolition Man, USA, 1993)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).