Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Pusinky, The Doors a Poslední propadne peklu

23. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – historický film Poslední propadne peklu – Drsný snímek, který se odehrává v předvečer třicetileté války, kombinuje pohádkové rysy s kostýmní podívanou, šermířské střety s dětskými hrdiny, kteří se ocitají v ohrožení. Píše se rok 1611 a pasovští žoldnéři, kteří vpadli do Čech, musí ustupovat před vojskem uherského krále. (Československo, 1982; režie: Ludvík Ráža)

  • ČT art, 20:20 – hudební dokument The Doors: When You’re Strange – První celovečerní dokumentární film o skupině The Doors napsal a režíroval Tom DiCillo a komentář namluvil Johnny Depp. Tvůrci v něm odkrývají dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné rockové kapely. (When You’re Strange, USA, 2009)

  • Nova Cinema, 22:00 – válečný film Leningrad – Píše se rok 1941 a nacistům se podařilo ovládnout více než polovinu Evropy a část Ruska. Postupovali rychle, dokud se nedostali k Leningradu. Hitler nedokázal Leningrad obsadit ani po tříměsíční ofenzívě, a rozhodl se tedy město obklíčit a nechat tři miliony lidí k smrti vyhladovět. (Attack on Leningrad, Rusko, Velká Británie, 2009)

cif 24 - early cena - média

  • Jednotka, 22:10 – drama Atlas mraků – Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalyptickou budoucnost. (Cloud Atlas – Alles ist verbunden, Německo, USA, Hong Kong, Singapur, 2012; hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant)

  • ČT 2, 22:25 – komedie Pusinky – Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na „vejšku“. Co teď? Děsí se představy, že by mohly skončit ve stereotypu všedního života. Naplánovaly proto super cestu – Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá… (Česko, 2007)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).