Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Rudé horko, Holka na zabití a Oscar Wilde

26. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – krimi Holka na zabití – Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla „za lepším“. Anna opět nemá kam jít, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. (Československo, 1975; režie: Juraj Herz)

  • ČT art, 20:20 – životopisné drama Oscar Wilde – Britský dramatik a spisovatel Oscar Wilde sice žil v manželství a měl dva syny, ale navzdory něžnému vztahu k manželce podlehl i vášnivé lásce k oslnivě krásnému, ale poněkud sobeckému a lehkomyslnému lordu Rossovi. Wilde se tak ocitá mezi mlýnskými kameny divadelních úspěchů a společenského opovržení. (Wilde, Velká Británie, Německo, Japonsko, 1997)

  • Nova Cinema, 21:50 – psychologický thriller Krásná řeznice – Film podle skutečného příběhu Susan Wrightové, krásné mladé manželky a dvojnásobné matky, která zabila svého zdánlivě perfektního manžela. Vše se stalo u nich doma v Houstonu po letech údajného zneužívání. (Blue-Eyed Butcher, USA, 2012)

ebf - partner 1

  • Prima Cool, 22:00 – akční film Rudé horko – Hlavním hrdinou je kapitán sovětské policie Ivan Danko, který sleduje stopu gruzínských pašeráků drog. Při pokusu o zatknutí nebezpečného Viktora Rostaviliho dojde k přestřelce a zločinci se podaří uniknout. A uteče do Ameriky, kde se v Chicagu rychle zapojí do obchodu s narkotiky. A Ivan Danko jede za ním… (Red Heat, USA, 1988; hrají: Arnold Schwarzenegger, James Belushi)

  • Nova, 22:05 – akční film Poslední mise – Válečný veterán žije v ústraní na Aljašce a jeho jedinou radostí je dopisování si s osiřelou Polkou. Když však od ní několik dní nedostane žádné zprávy a ze sirotčince přijde strohý dopis, že Irena mu už nebude psát, rozhodne se vypátrat proč. (Out of Reach, USA, Polsko, 2004; hraje: Steven Seagal)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).