Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: SK Slavia Praha – FC Astana, Kráva nebo Poslední propadne peklu

7. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT sport, 18:30 – fotbal: SK Slavia Praha – FC Astana – Přímý přenos utkání základní skupiny Evropské ligy UEFA.

  • Prima Max, 20:15 – historický film Poslední propadne peklu – Drsný snímek, který se odehrává v předvečer třicetileté války, kombinuje pohádkové rysy s kostýmní podívanou, šermířské střety s dětskými hrdiny, kteří se ocitají v ohrožení. Píše se rok 1611 a pasovští žoldnéři, kteří vpadli do Čech, musí ustupovat před vojskem uherského krále. (Československo, 1982)

  • Prima Max, 21:45 – historický film Statečné srdce – Snímek inspirovaný skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13. století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi I. William se tajně oženil, aby se jeho žena Murron vyhnula králem nařízenému právu první noci. Jednoho dne se ji však pokusí znásilnit angličtí vojáci, a když ji William brání, je prohlášen za psance a Murron popravena. (Braveheart, USA, 1995)

ebf 24 - tip duben

  • ČT2, 22:00 – drama Kráva – Příběh podivínského mladíka Adama a jeho ženy se odehrává na horské samotě počátkem tohoto století. Adam je synem svobodné matky nevalné pověsti a celý život zápasí se svým nelehkým údělem. Lidé, o jejichž smyslu života film vypráví, jsou závislí na přírodě a jejich vůle k životu tu prochází každodenní zkouškou. Jeden z nejlepších filmů Karla Kachyni podle povídky Jana Procházky. (Československo, 1992)

  • Nova, 22:15 – mysteriózní thriller Dřív než půjdu spát – Christine při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, při kterém se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije. Vede si videodeník a její manžel jí trpělivě pomáhá. Jednoho dne jí ale její vlastní hlas varuje: „Nevěř nikomu!“ (Before I Go to Sleep, Velká Británie, USA, Francie, Švédsko, 2014)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).