Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: Slovan Liberec – Skonto Riga, Kokosy na sněhu a Sladké hry

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 18:50 – FC Slovan Liberec – Skonto Riga - Přímý přenos odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy UEFA
  • ČT 1, 20:00 – pohádka Král sokolů - Dobrodružná pohádka o přátelství, tajemné přírodě a první romantické lásce. Česko-slovenská a polsko-maďarská pohádka (2000)
  • STV 2, 21:15 – drama Sladké hry minulého léta - Několik televizních filmů bylo u nás natočeno na barvu již v dobách, kdy ještě barevné vysílání neexistovalo – patří mezi ně také slovenský snímek Sladké hry minulého léta. Režisér Juraj Herz se inspiroval povídkou Guye de Maupassanta a se smyslným podbarvení letní pohody vypráví o osudech pihovité pradlenky, o níž projevuje zájem celá skupinka kamarádů. Úsměvné vyprávění, opírající se o uvolněné herecké ztvárnění (mimo jiné Lasica a Satinský), přitom nijak neskrývá závažnější okamžiky, které se do lidského života rovněž vkrádají. Sladké hry minulého léta zvítězily na festivalu televizních filmů v Monte Carlu. Československé drama (1969)
  • Joj, 22:00 – dobrodružná komedie Kokosy na sněhu - Jamajka – země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně – nebo alespoň na 4 roky – pohřbeny… V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž – Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry… Nadšení je obrovské, peníze žádné – zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a… světe, zboř se! – ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí. Americká dobrodružná sportovní komedie (1993)
  • TV Barrandov, 23:15 – krimi drama Inspektor Banks - Britská detektivní série s inspektorem, který si své případy bere až příliš osobně. Britské krimi drama (2010)
Našli jste v článku chybu?