Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: V týlu nepřítele, Očistec a Stíny horkého léta

28. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – válečné drama V týlu nepřítele – 1944–1945: Plukovník Mlynskij je pověřen úkolem znemožnit výrobu raket V-2 v tajných objektech na německém území. Na realizaci třetí části volné trilogie /My se vrátíme, Fronta v týlu/ se podílelo i barrandovské studio. Vedle technických specialistů se zde uplatnili také čeští herci. Česko-ruské válečné drama (1982)
  • TV Barrandov, 20:15 – western Zlatokopové z Arkansasu – Někde v horách Arkansasu se ukrývá bonanza – pohádkově bohaté ložisko zlaté rudy. A zlatá horečka je zhoubná nemoc. Německo-italský western (1964)

  • ČT art, 20:20 – životopisné drama Propustka – Film byl jejich život, ale odmítli zaprodat svůj talent fašistům. Francouzské životopisné drama (2001)

Content 23

  • Nova Cinema, 21:50 – western Očistec – Skupina nebezpečných desperátů uniká před svými pronásledovateli a míří do malého města, o kterém je známo, že jeho obyvatelé jsou velmi mírumilovní a nepoužívají zbraně. Lupičům začíná postupně docházet, že obyvatelé městečka jsou samí zločinci, kteří tu po smrti jako v očistci mají možnost vyhnout se peklu a dojít pak do nebe. Americký western (1999)

  • Dvojka (RTVS), 22:10 – drama Stíny horkého léta – František Vláčil natočil působivou baladu, která se odehrává nedlouho po skončení druhé světové války v beskydských lesích. Se svou rodinou tam hospodaří osamělý rolník, jenž se stane rukojmím blíže neurčených mužů v rozedraných uniformách. Československé drama (1977)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).