Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Držte krok s Kardashians, Smrt krásných srnců a Želary

8. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 13:25 – film Smrt krásných srnců – Spisovatel Ota Pavel nenapodobitelným způsobem popsal život své smíšené židovsko-české rodiny v předválečných a válečných letech a vtělil své dětství do postavy malého kluka přezdívaného Prdelka. V prosluněném kraji poblíž Berounky ho tatínek a strejda Prošek učí rybařit, chlapec se také dozvídá ledacos důležitého o životě. Karel Kachyňa se těchto překrásných povídek chopil a ve vlastním scénáři je pospojoval v souvislé dějové pásmo. Výsledkem je působivý film, v němž se prolínají události úsměvné i vážné. (Československo, 1986)

  • ČT 1 , 15:30 – film Zlatí úhoři – Karel Kachyňa, jeden z velkých českých režisérů, vytvořil mnoho mimořádně působivých filmů nejen pro plátna, ale i pro obrazovku. Ve všech jeho dílech se setkáváme s nevšední citovou i obrazovou kulturou, s pochopením pro velká i malá lidská trápení, s laskavým humorem. K vrcholům televizní dramatické tvorby bezesporu patří jeho film Zlatí úhoři, inspirovaný povídkami Oty Pavla, o malém chlapci, který spolu s tatínkem podléhá kouzlu řeky Berounky, ale zároveň také prožívá krutou válečnou realitu. (Československo, 1979)

  • Fanda, 17:35 – životopisné drama Piráti ze Silicon Valley – Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs – vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (Pirates of Silicon Valley, USA, 1999)

CIF - osobnosti

  • ČT 1, 20:00 – drama Želary – Píší se čtyřicátá léta, doba okupace a protektorátu. Eliška je mladá dívka, toho času z důvodu uzavření vysokých škol nedostudovaná lékařka. Pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici, má milostný poměr se sympatickým a úspěšným chirurgem Richardem. Eliška i Richard, stejně jako jejich společný přítel, doktor Chládek, jsou zapojeni do domácího odboje. Jedné noci přivezou na chirurgickou kliniku těžce poraněného muže, venkovana ze vzdálených pohraničních hor. Muž potřebuje nutně transfúzi a má stejnou krevní skupinu jako Eliška… (Česko, Slovensko, Rakousko, 2003)

  • E!, 20:00 – reality show Držte krok s Kardashians – Známá americká „reality rodina“ přichází s dalšími díly, ve kterých se můžete těšit každou neděli na exkluzivní podívanou do soukromí života Kim Kardashian a jejích sourozenců. Khloe je ve své nejlepší fyzické formě a získává více a více mediální pozornosti. Kim porodila syna a stará se tak o dvě děti, které má s Kanye Westem. Kendall je vysoce žádanou modelkou a tváří několika prestižních značek a Cait Jennerová pokračuje v natáčení dokumentárního seriálu o své přeměně na ženu. Jaký to má vliv na rodinné vztahy a čím si její členové prochází? 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).