Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: El Dorado, Kull dobyvatel nebo Skandální odhalení

14. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem

  • ČT 1, 20:00 – komedie Vejška – Festival filmů režiséra Tomáše Vorla pokračuje. V úterý si na ČT 2 mohli diváci vychutnat režisérskou verzi jeho třetího celovečerního filmu Kamenný most, v sobotu byla na programu komedie Gympl. Dnes tak můžete plynule navázat volným pokračováním Vejška, kde hlavní role opět ztvárnili režisérův syn Tomáš a Jirka Mádl.

  • ČT 2, 20:00 – western El Dorado – nedělní prime time je na ČT 2 už po několikáté věnován romantice Divokého západu, tentokrát přijde na řadu naprostá klasika z roku 1966 s Johnem Waynem a Robertem Mitchumem v hlavních rolích příběhu o jedné lokální válce znepřátelených farmářů. 

KL22 hlasovani

  • Prima Cool, 20:00 – Kull dobyvatel – autor populární postavy barbara Conana, texaský rodák Robert Erwin Howard, byl navzdory svému předčasnému a tragickému odchodu ze světa (spáchal sebevraždu, když se dozvěděl o smrtelné nemoci matky) plodným autorem, převážně fantastických a westernových povídek. Mnohé z nich se staly základem pro filmové adaptace, kromě Conana se na plátnech kin objevil třeba puritán Solomon Kane nebo právě Kull, dobyvatel bájné Atlantidy. V uváděném filmu z roku 1997 ztvárnil hlavního hrdinu herec Kevin Sorbo, známý jako seriálový Herkules.

  • Nova, 22:10 – lehce erotické Skandální odhalení – Michael Douglas a Demi Moore v úspěšném snímku o sexuálním obtěžování na pracovišti, jehož původcem je žena v pozici nadřízené. Film měl původně režírovat Miloš Forman, ale nepohodl se s autorem literární předlohy, spisovatelem Michaelem Crichtonem.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.