Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: finále dvouhry mužů French Open, Lidice a Armáda stínů

7. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 15:00 – tenisový zápas Stan Wawrinka – Novak Djokovič – Přímý přenos finále mužské dvouhry French Open 2015, grandslamového turnaje v Paříži
  • CS Film, 20:00 – český krimi film Jeden z nich je vrah – Jiří Holý, bývalý řidič dálkové dopravy, se vrací z vězení, kde si odpykal trest za pašování uměleckých předmětů do zahraničí. Je rozhodnut pomstít se svým společníkům, kteří se nedostatečně postarali o jeho rodinu… Český film (1970)
  • ČT 1, 20:00 – české válečné drama Lidice – Lidice jsou obyčejnou středočeskou obcí, která se snaží přečkat Protektorát. Šíma je otcem dvou synů, a rozhodně ne špatným. Jeho žena Anežka však před lety ochrnula a Šíma se rozhodl celou situaci řešit pragmaticky. O rodinu se sice stará dál, ale má mimomanželský poměr. Všichni jsou s touto situací, zdá se, smířeni. Jen starší Šímův syn tím trpí. V hospodě vyprovokuje rvačku, při níž ho opilý otec nešťastnou náhodou zabije. Šíma se ocitá ve vězení a snaží se vyrovnat se svojí vinou. S každou návštěvou mladšího syna, s každým balíčkem od Anežky v sobě živí naději, že ještě existuje cesta zpět. Tím, kdo nevědomky uvede do chodu tragédii, je mladý Pepík Fiala. Je sice ženatý, ale našel zalíbení v mladičké Aničce. Milostnou romanci maskuje jako ilegální odboj. Jeden z jeho dopisů se však do stane v nesprávnou chvíli do nesprávných rukou a události po atentátu na Heydricha dostávají spád. Český film (2011)
  • Prima, 20:15 – komedie Univerzální uklízečka – Rodina pastora Waltera není zrovna šťastná, i když to tak na první pohled může působit. Vše se obrátí k lepšímu s příjezdem jejich nové hospodyně. Ta však ukrývá tajemství, které by se nikdo z nich neměl dozvědět. Britský film (2005)
  • ČT 2, 22:05 – válečné drama Armáda stínů – Válečný snímek francouzského režiséra Jean-Pierre Melvilla je jeho třetím filmovým návratem do doby nacistické okupace. V Armádě stínů se tento svérázný autor zabývá raným domácím odbojem v první fázi druhé světové války. Melville (který sám ve druhé světové válce bojoval) si pro svůj film vybral stejnojmennou knihu spisovatele a bývalého odbojáře Josepha Kessela, jež popisuje životní osud Philippe Gerbiera a jeho skupiny na sklonku roku 1942 v Marseille a okolí. Francouzsko-italský film (1969)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).