Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Iron Man, Ženy, které psaly historii a Pro hrst dolarů

Autor: archiv ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

Markíza, 12:00 – akční film Iron Man – Slavná komiksová postava patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Je to muž se železnou maskou, občanským jménem Tony Stark a ke své výjimečnosti se na rozdíl od jiných superhrdinů propracoval zcela sám… (Iron Man, USA, 2008)

Nova Cinema, 14:30 – animovaný dobrodružný film Jak vycvičit draka – Na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové, žijí spolu s nimi i draci. A ti jsou jednoznačně nejdrsnější! Jediný, kdo není drsný ani trochu, je vikinský teenager Škyťák, který přijde na to, jak jednoho zkrotit. (How to Train Your Dragon, USA, 2010)

ČT 2, 15:25 – dokumentární drama Ženy, které psaly historii: Alžběta I. – Dokument o nejvlivnějších ženách historie, aneb Od Kleopatry k Alžbětě I. a Sophii Scholl. Jednotlivé dramatizace představí ony pozoruhodné ženy ve zcela nových detailech a prozkoumají jejich životy jak ze soudobého kontextu, tak z historické perspektivy. (Frauen, die Geschichte machten, Německo, 2013)


Autor: archiv ČT

ČT 2, 20:00 – klasický spaghetti western Pro hrst dolarů – Prach, vítr a žhavé slunce státu Nové Mexiko. Do města rozděleného válkou dvou rodin přichází cizinec. Je klidný a mlčenlivý a z nebezpečí hrozícího ze všech stran si nic nedělá. Brzy rozehraje riskantní plán a nabídne své služby oběma stranám přesně podle hesla „Když se dva hádají, třetí se směje“. (Per un pugno di dollari, Itálie, Španělsko, Západní Německo, 1964)

KL2018 Tip nominace

Prima Love, 20:15 – romantická komedie Rabín, kněz a krásná blondýna – Dva svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side jsou od dětství nejlepšími kamarády. Poklidná idyla vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. A dávné přátelství jde vniveč… (Keeping the Faith, USA, 2000)

Našli jste v článku chybu?