Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Lásky mezi kapkami deště, Postřižiny a Četník ze Saint Tropez

13. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 8:40 – historické drama Bounty – Loď Bounty pluje na Tahiti. Na břehu námořníci zapomenou na disciplínu a na zpáteční cestě se část posádky vzbouří, posadí kapitána do člunu a loď se vrátí na ostrov. Po osmnácti letech se tam najde poslední člen posádky, pár tahitských manželek a několik potomků vzbouřenců. (The Bounty, Velká Británie, USA, 1984)

  • ČT1, 16:20 – romantický film Lásky mezi kapkami deště – Romance o ztraceném ševci, dvou bratrech, žižkovské dívce a nedozrálých hroznech. Příběh z pražského Žižkova třicátých let. (Československo, 1979)

  • Nova, 17:50 – komedie Postřižiny – Mozaika humorně laděných událostí začíná jedním z malých rituálů, kterými si koření spokojené manželství Francin a Maryška. Ta hledá v přítmí ložnice malý dárek, kterým je tentokrát patentní navlékač jehel. Francin je správcem pivovaru v jednom malém českém městečku a druhého dne provází po pivovaru správní radu, kterou seznamuje se situací a také s plány do budoucna. Rada však věnuje pozornost spíše dění na zahradě, kde Maryška pomáhá řezníkům se zabíjačkou. (Československo, 1980)

ebf - tip do článku - debata

  • Kino Barrandov, 20:20 – komedie Četník ze Saint Tropez – Nezapomenutelný Louis De Funes v nezapomenutelné četnické sérii. Energický, ale poněkud chaotický strážce zákona přichází ze zapomenuté vesnice v horách přímo na francouzskou Riviéru, aby tu zjednal pořádek. Legendárního četníka si můžete užít i ve volných pokračováních Četník v New Yorku, Četník se žení, Četník ve výslužbě, Četník a mimozemšťané a Četník a četnice. (Le gendarme de Saint-Tropez, Francie, Itálie, 1964)

  • ČT2, 21:45 – romantické drama Svědek – Americké kriminální drama o tvrdém poldovi, který chrání život malého chlapce, jediného svědka vraždy, uprostřed naprosto cizího světa náboženské skupiny amenitů. (Witness, USA, 1985)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).