Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Pod Jezevčí skálou, Sarajevo 1914 nebo Chlap na roztrhání

19. 3. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 1, 15:35 – ztřeštěná komedie Trhák – Panu Jíšovi se podařilo udat na Barrandově svůj první scénář. Už ve fázi přípravných prací s hrůzou zjišťuje, že filmaři naprosto obešli jeho záměr – místo sondy do života současné vesnice připravují velkolepou hudební show, o níž jsou přesvědčeni, že bude divácký trhák. Hned první záběry hovoří za mnohé… (Československo, 1980)

  • Nova, 17:45 – rodinný film Pod Jezevčí skálou – Dobrodružství pražského kluka v hájence uprostřed krásné šumavské přírody. Kluk se jmenuje Vašek a rodiče jsou nuceni nechat ho nějaký čas u dědy, hajného Straky, který žije sám a svého vnuka vůbec nezná, protože se synem se kdysi rozešel ve zlém a s jeho rodinou se od té doby nestýkal. Ani nyní se mu vůbec nelíbí, že by se měl o vnuka postarat. Však mu také hned první den téměř podpálí chalupu, když se pokouší vařit vejce… (Československo, 1978)

  • Prima Max, 20:15 – sportovní komedie Chlap na roztrhání – Bývalý profesionální sportovec se snaží odčinit svou minulost tím, že začne trénovat fotbalový tým svého syna. Bohužel ale zjistí, že maminky jeho svěřenců jsou krásné, neposedné a dost těžko se jim odolává. (Playing for Keeps, USA, 2012)

BRAND23 Workshop

  • Prima Cool, 20:00 – akční fantasy Fantastická 4 a Silver Surfer – Ve filmu čeká čtveřici superhrdinů dosud nejtěžší protivník – tajemný posel Silver Surfer, který přiletěl z hlubin vesmíru, aby naši planetu připravil na její zánik. Zatímco křižuje celý svět a zanechává za sebou spoušť, musí Reed, Sue, Johnny a Ben odhalit jeho velké tajemství a zvrátit situaci dříve, než se stane zcela beznadějnou. (Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, USA, Německo, Velká Británie, Kanada, 2007)

  • ČT2, 22:05 – historické drama Sarajevo 1914 – Konspirace v pozadí události, která zahájila první světovou válku. Dne 28. června 1914 došlo v Sarajevu k atentátu na rakousko-uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii z Hohenbergu. Výpravný koprodukční projekt se nezabývá samotným atentátem, ale přináší dramaticky přibarvený pohled na události bezprostředně následující, které ovšem byly oficiálními dějinami potlačeny. Ačkoli atentát zcela jednoznačně provedl Srb, scénář se zabývá možnou konspirací v pozadí sahající až do vysokých míst v Rakousko-Uhersku a Německu. (Rakousko, ČR, 2014)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).