Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Princezna se zlatou hvězdou, Anděl Páně 2 nebo Karel Gott a Eva Urbanová v Lucerně

24. 12. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 10:45 – pohádka Nesmrtelná teta – „Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná…“ Jiřina Bohdalová v hlavní roli české filmové pohádky na motivy K. J. Erbena o království, ve kterém rozumu nebylo přáno. (Česko, 1993)

  • ČT sport, 10:50 – Sport 2017: Fotbal – Přehled největších úspěchů českých sportovců a nejvýznamnějších sportovních událostí roku začíná už od časného rána. Od 10:50 jde o fotbal. (2017)

  • Kino Barrandov, 11:30 – western Bůh odpouští, já ne! – Hlavní postavou příběhu je pistolník na straně zákona přezdívaný Doc, který chce dostat Billa a jeho lup. Vláká ho do partie pokeru, a když se objeví falešná karta, je z toho souboj, při kterém bleskurychle tasící Doc udělá s lupičem krátký proces. Potom se spojí s vyšetřovatelem pojišťovny, aby našel ukrytý lup. Ani jeden z nich ale netuší, že Billy nezemřel… (Dio perdona… Io no!, Itálie, Španělsko, 1967)

  • Prima, 16:20 – pohádka Princezna se zlatou hvězdou – Česká klasika o krásné princezně, jejíž čelo zdobí zlatá hvězda, jejím příliš hodném a povolném otci a zlém králi Kazisvětovi. (Československo, 1959)

  • Nova, 17:00 – animák Shrek: Zvonec a konec – Když si podáte nebezpečnou dračici, zachráníte krásnou princeznu a tchýnino království, co dalšího ještě můžete dokázat? Pokud se jmenujete Shrek, pravděpodobně trochu zfotrovatíte. (Shrek Forever After, USA, 2010)

  • ČT1, 19:00 – pohádka Anděl Páně 2 – V hlavních rolích příběhu se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi. A to už se Bůh opravdu rozzlobí… (Česko, 2016)

  • Nova, 20:20 – pohádka Tři bratři – Tři sourozenci se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska… (Česko, Dánsko, 2014)

  • ČT1, 20:35 – pohádka Dvanáct měsíčků – Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. S prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky. Tedy skoro všechny… (Česko, 2012)

cif - debata 2

  • ČT art, 20:55 – Cirque du Soleil: Vzdálené světy – Magické putování cirkusovým světem v jeho nejúžasnější podobě. Film s vrcholnými čísly z různých představení Slunečního cirkusu. (Cirque du Soleil: Worlds Away, USA, 2012)

  • ČT2, 23:05 – Karel Gott a Eva Urbanová v Lucerně – Dvě zářivé hvězdy pěveckého nebe – nekorunovaný král českého popu Karel Gott a představitelka bájné kněžny Libuše ze stejnojmenné Smetanovy opery Eva Urbanová – se představily na vánočním koncertě v pražské Lucerně. V průběhu večera zazněly nejen slavné populární melodie, ale též operní árie a české koledy. (Česko, 2000)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).