Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Trocha perverze, publicistika i Bruce Willis

16. 10. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

CIF22

  • TV Barrandov, 20:00 – Vražedná seznamka - V bytě Michaela Hollise je nalezeno jeho tělo spolu s tělem jeho milenky. Oběma vrah uřezal prsteníčky, ale snubní prsteny nechal na místě. Další obětí je Lucas Manning, který si dal v hotelovém pokoji schůzku s Maren Abbottovou. Tak se nakonec mileneckého vztahu zalekla a odešla předčasně. Vrah však ví, že je pro něj nebezpečnou svědkyní, a kromě toho musí dokončit svou misi. Mezitím však zavraždí další dvojici, opět ženatého muže a vdanou ženu…
  • HBO, HBO HD; 20:00 – Red - Akční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA Franka Mosese (Bruce Willis), který žije poklidně a idylicky na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. V tu chvíli nastává souboj na život a na smrt mezi špičkovým, ale zestárlým agentem, a celým zbytkem CIA. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný).

Nedělní premiéra na HBO potěší jistě nejen fanoušky Bruce Willise. Vedle něho se objevily například také Morgan Freeman, Helen Mirren nebo John Malkovich.

  • ČT 1, 21:40 (ČT 24, 22:34) – 168 hodin - Události týdne očima zpravodajství České televize. Tentokrát se mohou diváci těšit na tato témata: Pád slovenské vlády Ivety Radičové kvůli eurovalu, Spor o ostravský vzduch, Obvinění některých revizorů z pochybných praktik při výběru pokut a Politický vzestup a pád Julije Tymošenkové. Na konci pořadu nebude jistě chybět ani nějaká ta pěkná perlička.
  • Nova Cinema, 22:30 – Sekretářka - Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení – Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter.

Sekretářku, kterou vysílá od půl jedenácté Nova Cinema, nesnese asi každý. Bezpochyby pro vás bude ale nevšedním televizním zážitkem.

  • Filmbox, 0:10 – Občanská výchova - Jana, Petera a Jule spojuje jejich vášeň – touží změnit svět. Jan a Peter se stanou „Učiteli“, kteří nenásilným způsobem upozorňují místní smetánku, že jejich dny hojnosti jsou sečteny. Komplikace nastanou, když se Jule zamiluje do obou mladých mužů – Jana i Petera. Jedna z akcí se nezdaří a následuje únos. Tři mladí idealisté se tváří v tvář střetávají s hodnotami silné, bohaté generace. Rakouský filmový tvůrce Hans Weingartner přišel s Občanskou výchovou, diváckým hitem spojujícím napětí, zábavu i společenskou kritiku. Při světové premiéře filmu na festivalu v Cannes v roce 2004 odměnili diváci tento film dlouhotrvajícími ovacemi vestoje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.