Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Velká pardubická, Dva muži ve městě a Sudá a lichá

9. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 11:00 – dostihy: 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou (od 14:45 i na ČT 1) – Přímý přenos největšího dostihového mítinku v Česku, včetně slavnostního zahájení, jehož vrcholem je nejtěžší překážkový dostih na evropském kontinentu. 

  • ČT2, 20:00 – krimi Dva muži ve městě – Bankovní lupič Gino Strabliggi strávil deset let ve vězení a měl spoustu času k úvahám. Rozhodl se ale nadále žít poctivě. Vychovatel Cazaneuve mu uvěřil a přimluvil se tedy, aby Gina podmínečně propustili. Na toho čeká nejen manželka, ale i bývalí kumpáni. Někdejší kriminálník je však pevně rozhodnut nesklouznout do starých kolejí. Jednoho dne však zasáhne osud – Gino ztrácí milovanou ženu… (Deux hommes dans la ville, Francie, Itálie, 1973)

  • Prima Max, 20:15 – akční fantasy Transformers 3 – Po porážce Decepticonů a zničení Fallena nastává na Zemi chvíli klid. Ten je ale brzy narušen odhalením desítky let starého tajemství. Již při misi Apolla 11, kdy první lidé vstoupili na povrch Měsíce, byla objevena stará cybertronská vesmírná loď, jejíž odhalení bylo zatajeno a vše tak zapadlo na mnoho let v zapomnění. Loď však obsahuje tajemství, která by mohla jednou provždy zvrátit rozložení sil ve prospěch jedné ze soupeřících stran. (Transformers: Dark of the Moon, USA, 2011)

MM socky3

  • Kino Barrandov, 20:20 – komedie Sudá a lichá – Jedna z nejproslulejších komedií dvojice Bud Spencer a Terence Hill. Tentokrát musí oba k spojit síly, aby zlikvidovali bandu, která chce zabránit loďstvu Spojených států ve vítězství v soutěži námořních sil. Pomocí různých sázek, her a soutěží se oba dostanou až do samotného hlavního stanu zločineckého gangu. Film je plný divokých honiček na souši i na moři, nekonečných rvaček a hráčských fint. (Pari e dispari, Itálie, USA,1978)

  • Prima Max, 23:40 – životopisný film Boj o patent – Bob Kearns je vynálezce a univerzitní profesor aplikovaného inženýrství. Žije v kolébce automobilového průmyslu Detroitu s manželkou Phyllis, která je učitelkou. Vynalezne intervalový stěrač, který znamená technický průlom a mohl by se montovat do všech automobilů. Kearns představí vynález mamutí firmě Ford, jejíž vývojové oddělení zatím tento problém ještě řeší… (Flash of Genius, USA, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.