Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: X-Men: První třída, Exodus: Bohové a králové nebo Byl jednou jeden dům

19. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 17:10 – komedie Byl jednou jeden dům (1/5) – Stěhovavá trafika – Představují se majitelé Nerudní, trafikant Soumar, domovnice Hrachová, malíř Ehrlich a další z Bagounovy ulice. Osudy obyvatel jednoho pražského domu od třicátých let do května 1945 ve slavném českém seriálu. (Československo, 1974)

  • ČT2, 20:00 – krimi Specialisté – Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se proto vyprovokovat mezi nimi válku. Plán je jednoduchý – stačí vyloupit kasino, kde má své peníze „deponované“ jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový si zrovna odpykává trest… (Les Spécialistes, Francie, 1985)

  • Prima Cool, 20:00 – akční fantasy X-Men: První třída – Film se dějově se vrací ještě před X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století v době, kdy mladý Charles Xavier a Erik Lensherr byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. (X-men: First Class, USA, 2011)

ebf - tip do článku - debata

  • Prima Max, 20:00 – akční Exodus: Bohové a králové – Ve starověkém Egyptě se vládce rovnal Bohu a jinak tomu nebylo ani v případě Ramsese. Mocný vládce měl jediného přítele, Mojžíše, který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Z přítele se však stal úhlavní nepřítel, když se Mojžíšovi zjevil „jiný“ Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem. (Exodus: Gods and Kings, Velká Británie, USA, Španělsko, 2014)

  • ČT2, 21:35 – komedie Kašpárek – Alexandre Boroni má na víc než být obyčejným zlodějíčkem ve své čtvrti. Vyjde z vězení a okamžitě začne okouzlovat ženy, aby je mohl nejdříve dobýt a pak okrást. Náhoda tomu chce, že se při své cestě do Benátek zaplete do hry tajných služeb. Štěstí že Benátky zůstanou celé! (Le Guignolo, Francie, Itálie, 1980)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).