Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: 3 sezóny v pekle, Báječná léta pod psa nebo Perfect Days

17. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 10:10 – fantastický film Baron Prášil – Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Nejslavnější dobrodružství ve světě fantazie v poetické komedii režiséra Karla Zemana – restaurovaná verze. (Československo, 1961)

  • Prima, 20:15 – romantická komedie Perfect Days – Vše začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, za to ale má pěkné přáníčko od své bývalé švagrové, trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela, krém na vrásky od homosexuálního kamaráda a dárkový striptýz od nevyzpytatelné matky. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu „Před a po…“ (Česko, 2011)

  • Prima Cool, 20:15 – akční fantasy Barbar Conan – Příběh se odehrává v mýtické době plné nadpřirozených sil a nebezpečí. Když je Conan ještě malý chlapec, je vesnice, ve které žije, přepadena válečníky vedenými Thulsou Soudcem a všichni mimo dětí jsou povražděni. Děti jsou odvedeny a připoutány k obrovskému kolu. Po patnácti letech utrpení zůstal naživu jen Conan a jeho srdce je plné nenávisti. (Conan the Barbarian, USA, 1982)

  • Nova, 20:20 – romantická komedie Něžné vlny – Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce, milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. A jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu za železnou oponou navždy. Píše se totiž rok 1989. (Česko, 2013)

Cloud23

  • Jednotka, 20:30 – komedie Báječná léta pod psa – Příběh složitého dospívání citlivého chlapce vznikl podle stejnojmenného románu Michala Viewegha. Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá především o šedá léta „reálného“ socialismu. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství. (Česko, 1997)

  • ČT2, 22:40 – historické drama 3 sezóny v pekle – Inspirován životními osudy a motivy básníka Egona Bondyho věnuje se debutující režisér Tomáš Mašín tématu ztracené literární generace v době připravovaného komunistického převratu. Kryštof Hádek v hlavní roli milostného příběhu rebela, bouřícího se proti společenským konvencím a nastupující komunistické totalitě. (Česko, Slovensko, Německo, 2009)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).