Hlavní navigace

Polemika

Polemika

Karin Lednická: A zase ty knihy a e-knihy. Tentokrát přímo z praxe

Jsou e-knihy příliš drahé? Jak funguje ekonomika jejich vydávání? Tento text nám jako reakci na komentář o cenách e-knih z minulého týdne zaslala majitelka jednoho nakladatelství.

Karin Lednická

29. 1. 2014 6:30
Polemika

Na změně vyhledávání obrázků není nic neférového, říká šéf Googlu pro copyright

Fred von Lohman brání lednovou změnu ve vyhledání obrázků. Podle Vladana Rámiše ze SPIRu by měl ale Google zohlednit i zájmy autorů obsahu.

Martin Vyleťal

6. 8. 2013 8:05
Polemika

Eva Pavlíková: TechSquare aneb Potěmkinova vesnička z vlastní zkušenosti

O coworkingových centrech se dosud psalo jen v superlativech. Text, který přebíráme z blogu Evy Pavlíkové, nabízí jiný pohled. Obsahuje i vyjádření šéfky Techsquare Petry Hubačové.

Eva Pavlíková

6. 6. 2013 14:50
Glosa

Marek Prokop: Proč si myslím, že Google nekrade obrázky

Vyhledávání obrázků je software, který žádné obrázky neobsahuje. Jen na žádost a zadání uživatele vybere URL obrázků a jejich obsah zobrazí, argumentuje Marek Prokop.

Marek Prokop

1. 3. 2013 6:30
Komentář

Daniel Dočekal: Sociální sítě o výsledku 1. kola prezidentských voleb NErozhodly

Zkuste trochu počítat: na sociálních sítích najdete možná tak třetinu internetové populace. A v hodně příznivém případě pětinu celé české populace. Kupecké počty? Možná.

Daniel Dočekal

16. 1. 2013 6:30

Startupy všude kolem...

Co je a co není startup? A ne každý, kdo prodal internetovou firmu za odvoz, je investorem, přidává k nedávné polemice kolem startupů své zkušenosti investor Ondřej Bartoš.

Ondřej Bartoš

19. 8. 2011 6:20

Nebojte se jít se svým startupem proti proudu

Velice rád sleduji zajímavé startupy a nejvíce mě na tom baví, jak bývají geniální věci jednoduché. Je mnohem lepší číst přitom blogy samotných autorů, konkrétních šikovných lidí, než hltat zavedené oborové magazíny. Ty se totiž často vezou na trendech a klišé a nejednoho šikovného startupistu tak svedou z dobré cesty.

Jakub Mach

17. 8. 2011 6:20