Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Butch Cassidy a Sundance Kid, Krásný ztráty – Live 70 nebo Místo na výsluní

3. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – klasický western Butch Cassidy a Sundance Kid – Rok 1900, Divoký západ. Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express, a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. (Butch Cassidy and the Sundance Kid, USA, 1969)

  • ČT art, 20:20 – koncert Krásný ztráty – Live 70 – Koncert Michala Prokopa s kapelou Framus Five, Lubošem Andrštem, Janem Hrubým a dalšími hosty v rámci oslav jeho 70. narozenin.

cif-tip-téma-foto

  • Nova, 20:20 – dobrodružný Souboj Titánů – Perseus (Sam Worthington) – syn boha vychovávaný člověkem – neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se pro nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit Háda dřív, než se jemu podaří zničit Dia (Liam Neeson) a rozpoutat peklo na zemi. (Clash of the Titans, USA, 2010)

  • Prima, 21:40 – Chůva v akci – Zasloužilý tajný agent s tváří hvězdy kung-fu filmů Jackieho Chana má před sebou další z řady životu nebezpečných misí, při níž musí využít všech svých schopností tvrdého výcviku. Tentokráte ale musí ohlídat tři děti své přítelkyně, aby měl šanci na odměnu v podobě jejího ANO. (The Spy Next Door, USA, 2010)

  • ČT2, 21:55 – Místo na výsluní – Příběh George, mladíka z chudých poměrů, který dostane práci v továrně bohatého strýce, a když se mu naskytne šance společenského vzestupu, obětuje lásku tovární dělnice ve prospěch vztahu k bohaté dívce. Montgomery Clift a Elizabeth Taylor v hlavních rolích slavné filmové adaptace Dreiserovy Americké tragédie, oceněné šesti Oscary. (A Place in the Sun, USA, 1951)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.