Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Čert ví proč, Podraz a Transcendence

16. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Čert ví proč – V zemi krále Dobromila se přestala cenit poctivá práce, slušnost, čestnost a úcta mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla, a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč. Trochu popletená bylinářka Apolena má svůj sen, že krajinu zachrání neznámý spasitel, který přijde s oslem a vezme si královu dceru Aničku za ženu. Kdo by však věřil bláznivé bylinářce? (Čert vie prečo, Česko, Slovensko, Německo, 2003)

  • ČT2, 20:00 – krimi komedie Podraz – Robert Redford a Paul Newman v legendárním filmu o geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků, kteří omylem okradou poslíčka, jež pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů. (The Sting, USA, 1973)

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Transcendence – Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. (USA, Čína, Velká Británie, 2014)

BRAND

  • Prima Max, 20:15 – drama Cincinnati Kid – Nadějný hráč pokeru z New Orleans vyzve dlouholetého mistra. V sázce není jen balík peněz, ale i reputace nejlepšího hráče. Avšak rozdávajícího vydírají, aby hru zfalšoval. (The Cincinnati Kid, USA, 1965)

  • Nova, 20:20 – pohádka Honza málem králem – Pohádka o tom, že neprohloupí, kdo srdce má a není skoupý. Nejoblíbenějším hrdinou českých pohádek je vedle odvážného prince a krásné princezny bezpochyby Honza, který často vůbec není hloupý, ale naopak odvážný, chytrý, hezký a veselý. (Československo, 1977)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).