Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Dobře placená procházka, Díky za každé nové ráno a Postradatelní

30. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – válečný film Hájili jsme hrad – Film založený na kvalitní knižní předloze (William Eastlake) se odehrává na sklonku války a pojednává o malé jednotce, na kterou velitelství zapomnělo. Izolace jednotky od zbytku armády v odlehlém hradě zapříčiňuje nudu, se kterou se jednotliví hrdinové vyrovnávají po svém. V této chvíli se ukazují i charaktery jednotlivých postav. (Castle Keep, USA, 1969)

  • ČT art, 21:20 – muzikál Dobře placená procházka – „Džezová buffo-opera“ vznikla v roce 1965 v Semaforu v autorské dílně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého. Mimořádný ohlas představení vedl k televiznímu přepisu, jehož se v roce 1966 ujali Ján Roháč, Miloš Forman a kameraman Jaroslav Kučera. Hrají a zpívají E. Pilarová, J. Šlitr, J. Suchý, R. Gabzdyl a H. Hegerová. (Československo, 1966)

  • Prima, 21:40 – komedie Díky za každé nové ráno – Příběh Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, nahlížený s ironií a humorným nadhledem. Do bezstarostného Olžina dospívání zasahují stále více společenské normalizační poměry 70. let. V hořkosladké komedii se střídají bouřlivé komediální situace se slzami. Její hrdinové však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát je platné a dobré. (Česko, 1994)

cif-tip-téma-foto

  • ČT2, 21:45 – drama Hotel Adlon (1/3) – Středobodem výpravného historického dramatu, jež se odvíjí ve třech částech, je reálný hotel Adlon, jenž byl v Berlíně u Braniborské brány otevřen roku 1907. Ten se záhy zařadil mezi nejvyhlášenější podniky v Evropě a stal se místem, kde se v nadcházejících desetiletích potkával byznys s politikou i životním stylem a jímž procházela historie. (Das Adlon, Eine Familiensaga, Německo, 2013)

  • Nova, 22:25 – akční film Postradatelní – Název filmu označuje muže, kteří mají být obětováni ve prospěch vojenské operace. A právě takovými se, aniž to tuší, stávají členové party zabijáků z povolání. (The Expendables, USA, 2010)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.