Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Dokonalý gentleman, Můj přítel delfín 2 a Charlieho andílci

Autor: archiv
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Dokonalý gentleman – Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) je malým podvodníčkem. Když se ale dozví o smrti kongresmana Jeffa Johnsona, dostane nápad, jak provést největší podvod všech dob. Využije toho, že se jmenuje podobně jako zesnulý kongresman, začne s volební kampaní „Jeff Johnson – jméno, které znáte!“ a nemožné se stane skutkem – je zvolen do amerického kongresu! (Distinguished Gentleman, USA, 1992)

  • Prima Max, 20:15 – romantické drama Rebel bez příčiny – Snímek, ve kterém James Dean ztvárnil svou typickou roli mladého rozervaného hrdiny, se po více než čtyřiceti letech stal filmem téměř kultovním. Jako jeden z prvních se zaměřil na svět problematické dospívající mládeže, která nemůže najít kvůli chybějícímu zázemí své místo ve světě. Citová otupělost a zločinnost těchto už ne dětí a ještě ne dospělých je tu ukazována jako důsledek naprostého nepochopení rodičů, kteří nedokáží překročit hranice svého světa a naslouchat svým ratolestem. (Rebel Without a Cause, USA, 1955)

  • Nova, 20:20 – rodinný film Můj přítel delfín 2 – Úžasný příběh o zázračném uzdravení delfíní samičky Winter nekončí. Po smrti její náhradní matky se odhodlaný tým, který v předchozím filmu Můj přítel delfín zachránil Winter život, opět schází, aby našel truchlící samičce novou společnici. (Dolphin Tale 2, USA, 2014)

  • ČT art, 21:35 – drama Batalion – Advokát František Uher je znám vlasteneckým smýšlením a aktivní pomocí při sporech Čechů s rakouskou justicí. Jedním z jeho klientů je i básník Šulc, který zjistí, že advokátova žena koketuje s Uhrovým bratrancem. Když Anna nereaguje na Šulcovo varování, upozorní básník na její vztah Uhra. Ten chce poznat pravdu a vrátí se proto předčasně ze služební cesty… (Československo, 1937)

  • Prima, 21:40 – akční Charlieho andílci – Šéf dynamické hi-tech společnosti byl unesen ze své kanceláře. V ohrožení jsou milionové zisky firmy, sám pan Knox a jak se rychle ukáže, i tisíce nevinných lidí. Jaký bezohledný padouch stojí za únosem? O co mu vlastně jde? A jak se mu dostat na kobylku? Na tři otázky musí najít odpovědi tři krásné agentky, které pracují pro soukromou detektivní agenturu pana Charlieho. (Charlie’s Angels, USA, Německo, 2000)

Našli jste v článku chybu?