Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Jak se budí princezny, Muži v černém a Bezstarostná jízda

13. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:15 – road movie Bezstarostná jízda – Dva hippies, Billy a Wyatt, zvaný kapitán Amerika, právě vydělali nějaké peníze na drogách, a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z horkého Los Angeles na karneval do vzdáleného New Orleans. (Easy Rider, USA, 1969; režie: Dennis Hopper, hrají: Peter Fonda, Jack Nicholson)

  • ČT art, 20:20 – koncert skupiny Pražský výběr – Záznam koncertu legendární rockové skupiny z Karlových Varů v březnu 2013. Hosté: O. Soukup, F. R. Čech, I. Pazderková a další. 

  • Nova, 20:20 – pohádka Jak se budí princezny – Ještě před narozením královské dcery jedou král s královnou do zpustlé tvrze, v níž žije, odloučena od světa, královnina sestra. Když si král vybíral ženu, dal přednost Elišce a zlá Melánie od té doby myslí jen na pomstu. Po narození dcerušky Růženky vyřkne zlověstnou kletbu. (Československo, 1977)

MM socky3

  • ČT 2, 21:20 – thriller Funny Games USA – Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká… (Funny Games U.S., USA, Francie, Velká Británie, Rakousko, Německo, Itálie, 2007)

  • Prima, 21:35 – sci-fi komedie Muži v černém – Dělat tuhle práci chce nejen chladnokrevnost a bleskové reflexy, ale také zatraceně dobrý žaludek. Když se totiž do neposlušné potvůrky z vesmíru střelí speciální pistolí, změní se ve zlomku sekundy v odporný sliz, který zaneřádí okolí v okruhu několika metrů. (Men in Black, USA, 1997; hrají: Tommy Lee Jones a Will Smith)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.