Hlavní navigace

Páteční TV tipy: komedie Wimbledon, Gone, Baby, Gone, Velký flám a Síla odvahy

29. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – česká komedie Vražda ing. Čerta – ,,Lepší sněžný muž než žádný muž„. Výtvarně kultivovaná ilustrace k vyprávění jedné dámy o zkušenostech, které nabyla v milostném poměru se samotným pekelníkem. Spoluautorka mnoha závažných a významných kinematografických projektů ze 60. let realizovala jako svou jedinou samostatnou práci ,,jen“ nezávaznou hříčku. Česká komedie (1970).
  • Prima love, 20:15 – romantická komedie Wimbledon – Přestárlý, nepříliš úspěšný profesionální tenista dostane poslední šanci, když je díky divoké kartě nasazen na Wimbledon. Tam sebeironickému trémistovi zkříží cestu na kurt láska a začnou se dít zázraky. Britská romantická komedie (2004).
  • Nova Cinema, 21:55 – krimifilm Gone, Baby, Gone – V bostonské čtvrti Dorchester se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda. Policie není schopna nalézt žádné stopy, a tak se zoufalý Amandin strýc obrátí na soukromé detektivy s prosbou o převzetí vyšetřování. Když se o případ začnou více zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů… Americký krimifilm (2007).
  • TV Barrandov, 23:10 – válečná komedie Velký flám – Letadlo plné britských letců se omylem dostane až nad okupovanou Paříž a je sestřeleno. Každý z nich pak požádá o pomoc jednoho civilistu. Malíř pokojů, dirigent opery, krásná blondýnka a odvážná jeptiška se tak setkávají na cestě napříč sladkou Francií, když prchají před německými vojáky. Autem, letadlem, vlakem, pařížskými kanály, dokonce i v sudu. Tohle bude VELKÝ FLÁM! Francouzská válečná komedie (1966).
  • ČT 2, 23:50 – válečné drama Síla odvahy – Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Francouzské válečné drama (2008).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.