Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Policajt nebo rošťák, Karlík a továrna na čokoládu a Likvidátor

26. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka RumplCimprCampr – Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Té zemičce vládne král a jeho moudrá choť. Anebo je tomu naopak? Ať je to tak či onak, každopádně oba by už rádi viděli, aby se jejich jediný syn a následník trůnu, princ Hubert, konečně oženil a ujal vlády. Jenomže Hubert si ne a ne vybrat nějakou tu movitou princeznu. (Česko, 1997, podle knihy Jana Wericha)

  • ČT2, 20:00 – krimi Policajt nebo rošťák – Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. (Flic ou voyou, Francie, 1979; hrají: Jean-Paul Belmondo, Jean-François Balmer, Claude Brosset)

  • Nova Cinema, 20:00 – rodinný film Karlík a továrna na čokoládu – Karlík žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu, má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž a pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. (Charlie and the Chocolate Factory, USA, Velká Británie, 2005; režie: Tim Burton; hrají: Freddie Highmore, Johnny Depp, Helena Bonham Carter)

BRANDstorming tip2

  • Nova, 22:00 – akční film Likvidátor – Existují lidé, kteří riskují všechno, aby odhalili podvod, vraždu, zlo a korupci. Dostávají se do Federálního programu na ochranu svědků a věří, že jsou v bezpečí. A pak někdo, kdo zná jejich tajemství, je zradí a nechá na pospas těm, kteří by je rádi viděli mrtvé. V tu chvíli je tu „Likvidátor“, který je chrání a odstraňuje veškeré stopy. (Eraser, USA, 1996; hrají: Arnold Schwarzenegger, James Caan, Vanessa L. Williams)

  • ČT art, 22:10 – historické drama Čest a sláva – Čechy, podzim roku 1647. Země je zničená třicetiletou válkou, zdeptaná habsburskou mocí a násilím katolické církve, která se všemi silami snaží vymýtit poslední zbytky protestantství. Všude vládne chudoba, často i hlad. Dokonalým obrazem těchto poměrů je malá tvrz českého šlechtice, na níž se odehrává tento příběh. (Československo, 1968, podle knihy Karla Michala; režie: Hynek Bočan; hrají: Rudolf Hrušínský, Blanka Bohdanová, Karel Höger, Iva Janžurová, Josef Kemr, Lubomír Lipský st.)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).