Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Princezna a písař, Bláznivá dovolená v Las Vegas nebo Colours of Ostrava 2016

Autor: ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Bláznivá dovolená v Las Vegas – Dovolená ve „Vegas“ může být vcelku příjemný způsob, jak oslavit pracovní úspěch hlavy rodiny. Clarkovi Griswoldovi se po letech konečně podařilo dotáhnout do vítězného konce svůj projekt konzervace potravin, a tak se stalo, že v létě 1997 mezi nablýskaná kasina vtrhla klasická americká rodinka. Clark se pustil do systematického vyprazdňování bankovního konta, jeho manželka do randění se svým idolem a jejich skoro dospělí potomci… (National Lampoon’s Vegas Vacation, USA, 1997)

  • ČT1, 20:10 – pohádka Princezna a písař – Královský písař Janek (M. Ruml) a princezna Amálka (M. Timková) myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků. (Česko, 2014)

  • Prima Max, 20:15 – akční komedie 100 000 dolarů na slunci – Castigliano vede spediční společnost na samém okraji pouště v jižním Maroku. Najme nového řidiče k přepravě tajného nákladu v hodnotě 100 000 dolarů. Rocco (Jean-Paul Belmondo) se o plánu dozví a uprchne s náklaďákem i s kořistí. Castigliano nabídne nejlepšímu šoférovi své společnosti (Lino Ventura) velkou odměnu, pokud se mu podaří ukradený náklaďák získat zpět. Honička začíná! (100 000 dollars au soleil, Francie, Itálie, 1964)

KL2018 Tip nominace

  • ČT art, 20:20 – koncert Colours of Ostrava 2016 – Festival Colours of Ostrava patří k nejprestižnějším hudebním událostem v ČR. O jeho kvalitách svědčí řada ocenění od hudebních odborníků, ale především už letitá přízeň fanoušků, která tuto akci řadí mezi nejnavštěvovanější v rámci tuzemské festivalové sezóny.

  • ČT 2, 21:45 – thriller Osudový kruh – Tři muži míří přímo do náruče smrti. Alain Delon se po propuštění z vězení vrací za svou dívkou, která ale mezitím dala přednost jeho parťákovi. Náhoda ho svede dohromady s prchajícím zločincem a bývalým policistou. Společně vyloupí klenotnictví a snadný úspěch je povzbudí. Proto začnou vyhlížet další objekt… (Le Cercle Rouge, Francie, Itálie, 1970)

Našli jste v článku chybu?