Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Tajemství staré bambitky, Transformers nebo Šest dní, sedm nocí

12. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Tajemství staré bambitky – Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Výpravná pohádka s písničkami o zamilovaném princi Tomáši Klusovi, který si lásku prosté dívky musí zasloužit a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců. (Česko, 2011)

  • Nova Cinema, 20:00 – akční sci-fi Transformers – Prakticky odnepaměti ve vesmíru zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobotů a „zlých“ Deceptikonů. Doposud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v bojiště. (Transformers, USA, 2007)

  • Prima Max, 20:15 – thriller MacKintoshův člověk – Joseph Rearden je agent pracující v utajení. Jeho úkolem je stát se tím, kým on sám není – zlodějem a trestancem, pokud to situace vyžaduje. Jeho dalším úkolem je vyváznout se zdravou kůží. (The MacKintosh Man, Velká Británie, USA, 1973)

BRAND23 Workshop

  • Nova, 20:20 – romantická komedie Šest dní, sedm nocí – On, sešlý pilot hrkavého letadélka, který dobrovolně přijal doživotní vyhnanství v tropickém ráji tichomořských ostrovů. Ona, redaktorka newyorského magazínu pro ženy, která se na týden utrhla z redakce, aby se svým snoubencem strávila dovolenou snů bez každodenních pracovních starostí. Tedy až na malou výjimku. Má dohlédnout na fotografování pro její časopis, které právě probíhá na jednom z tichomořských ostrovů v okolí. Najme si proto Quinna a jeho letadlo… (Six Days Seven Nights, USA, 1998)

  • ČT2, 21:50 – drama Výtah na popraviště – Julien Tavernier, bývalý důstojník cizinecké legie, využívá své zkušenosti v práci pro firmu, jejíž činnost je úzce spjata s politickými zájmy a surovinami. Je milencem manželky šéfa společnosti, se kterou se dohodnou, že jejího muže zavraždí. Zločin je dokonale připraven a vše vychází podle plánu, ale stačí jediná maličkost, aby… (Ascenseur pour l’échafaud, Francie, 1957)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).