Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Ceny FIFA 2017, Romeo a Julie nebo Nedotknuteľní

23. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Annapolis – Posluchač americké Námořní akademie v Annapolis se snaží probojovat přes studijní a fyzické útrapy prvního ročníku. Téměř je donucen opustit školu, ale nakonec se rozhodne uspět za každou cenu, přičemž využívá svůj boxerský talent. (USA, 2006)

  • JOJ Family, 20:20 – povídkový film Divoká srdce – Historický snímek tvoří dvě povídky: Dlužný výstřel a Divoký páv. Společným tématem jsou slavné souboje dvou významných historických osobností: Alexandra Sergejeviče Puškina a Giovanniho Giacoma Casanovy. (Československo, 1989)

  • ČT sport, 20:30 – fotbal: Ceny FIFA 2017 – Přímý přenos ze slavnostního předávání cen nejlepším osobnostem světového fotbalu, které se koná v Londýně. (2017)
Ceny FIFA 2017.
Autor: archiv

Ceny FIFA 2017.

  • Jednotka, 20:30 – komediální drama Nedotknuteľní – Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy – najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… (Intouchables, Nedotknutelní, Francie, 2011)

  • ČT2, 21:50 – Romeo a Julie – Ze všech filmových i televizních verzí, které byly v průběhu mnoha desetiletí natočeny, je Zeffirelliho film nepochybně nejslavnější a nejlepší. Poprvé se v něm – proti zažité tradici, ale tak, jak to Shakespeare napsal – v titulních rolích objevili mladičcí představitelé, skoro ještě děti: Leonard Whiting a Olivia Husseyová. Oba si také za svůj výkon odnesli Zlatý glóbus, kterým byl navíc oceněn i celý film. (Romeo and Juliet, 1968)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).