Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Dešťová víla, Rommel nebo Kočka na rozpálené plechové střeše

18. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 20:00 – pohádka Dešťová víla – Živly, které ovládají zemi – Vzduch, Oheň, Země a Voda – provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. „Voda“, které lidé říkají Dešťová víla, jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro. Výpravná filmová pohádková pouť za láskou a odpuštěním. (Česko, 2009)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Nestyda – Hlavním hrdinou filmu je Oskar, moderátor televizní relace o počasí. Jako řada čtyřicátníků i on se pokouší zálety zahnat neodbytně se hlásící krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost. Když kvůli flirtu zfalšuje předpověď počasí, následky na sebe nenechají dlouho čekat. (Česko, 2008)

Content tip EARLY

  • Prima, 20:15 – romantická komedie Po čem ženy touží – Nick Marshall je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře, ale na „jeho“ místo přijde „pouhá“ žena. Pak ale jednou, zasažen elektrickým proudem, spadne do vany a ráno zjistí, že slyší, co si o něm ženy myslí… (What Women Want, USA, 2000)

  • ČT art, 20:20 – drama Kočka na rozpálené plechové střeše – Umírající stařec, umírající manželství a živoucí drama – to je v kostce podstata slavné divadelní hry Tennesseho Williamse. Role jižanské paničky Maggie a slabošského alkoholika Bricka se v padesátých letech ve filmové adaptaci vynikajícím způsobem zhostili Elizabeth Taylor a Paul Newman. My vám dnes nabízíme televizní verzi z roku 1984, kde si zahráli Jessica Lange a Tommy Lee Jones. (Cat On Hot Tin Roof, USA, 1984)
Kočka na rozpálené plechové střeše (1984).
Autor: ČT

Kočka na rozpálené plechové střeše (1984).

  • ČT2, 21:55 – životopisné drama Rommel – Generál polní maršál Erwin Rommel byl během druhé světové války jedním z nejuznávanějších velitelů německé armády. Své taktické schopnosti předvedl během bojů v Africe, kde získal přezdívku „Pouštní liška“. Právě proto ho Adolf Hitler pověří přípravou tzv. Atlantického valu, tedy obrany proti očekávané invazi spojeneckých vojsk ze západu. (Německo, Rakousko, Francie, 2012)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).