Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Dešťová víla, Rommel nebo Kočka na rozpálené plechové střeše

Autor: ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 20:00 – pohádka Dešťová víla – Živly, které ovládají zemi – Vzduch, Oheň, Země a Voda – provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. „Voda“, které lidé říkají Dešťová víla, jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro. Výpravná filmová pohádková pouť za láskou a odpuštěním. (Česko, 2009)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Nestyda – Hlavním hrdinou filmu je Oskar, moderátor televizní relace o počasí. Jako řada čtyřicátníků i on se pokouší zálety zahnat neodbytně se hlásící krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost. Když kvůli flirtu zfalšuje předpověď počasí, následky na sebe nenechají dlouho čekat. (Česko, 2008)

WT100_Podcasty Dan Tržil4

  • Prima, 20:15 – romantická komedie Po čem ženy touží – Nick Marshall je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře, ale na „jeho“ místo přijde „pouhá“ žena. Pak ale jednou, zasažen elektrickým proudem, spadne do vany a ráno zjistí, že slyší, co si o něm ženy myslí… (What Women Want, USA, 2000)

  • ČT art, 20:20 – drama Kočka na rozpálené plechové střeše – Umírající stařec, umírající manželství a živoucí drama – to je v kostce podstata slavné divadelní hry Tennesseho Williamse. Role jižanské paničky Maggie a slabošského alkoholika Bricka se v padesátých letech ve filmové adaptaci vynikajícím způsobem zhostili Elizabeth Taylor a Paul Newman. My vám dnes nabízíme televizní verzi z roku 1984, kde si zahráli Jessica Lange a Tommy Lee Jones. (Cat On Hot Tin Roof, USA, 1984)
Kočka na rozpálené plechové střeše (1984).
Autor: ČT

Kočka na rozpálené plechové střeše (1984).

  • ČT2, 21:55 – životopisné drama Rommel – Generál polní maršál Erwin Rommel byl během druhé světové války jedním z nejuznávanějších velitelů německé armády. Své taktické schopnosti předvedl během bojů v Africe, kde získal přezdívku „Pouštní liška“. Právě proto ho Adolf Hitler pověří přípravou tzv. Atlantického valu, tedy obrany proti očekávané invazi spojeneckých vojsk ze západu. (Německo, Rakousko, Francie, 2012)