Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: L. A. – Přísně tajné, Bony a klid a Sexmise

30. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi komedie Sexmise – Dobrovolníci Max a Albert se po umělém zmrazení probouzejí o „něco“ déle, než jak to plánoval původní vědecký experiment. Jejich šok je dvojnásobný, neboť se ocitli v 21. století a v novém společenství, kde žijí pouze ženy. Muži na Zemi mezitím vyhynuli… (Seksmisja, Polsko, 1984; hrají: Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Stuhr)

  • ČT art, 20:20 – opera Prodaná nevěsta – Dnes uplyne 150 let od prvního uvedení Smetanovy Prodané nevěsty v Prozatímním divadle v Praze. Toto nastudování proběhlo u příležitosti otevření Nového divadla v Plzni v roce 2014. Účinkují: I. Veberová, A. Briscein, J. Šťáva, T. Kořínek, I. Koppová Žižlavská, J. Hájek a další, orchestr řídí O. Dohnányi, divadelní režie J. Kališová a televizní režie R. Tesáček. 

Autor: ČT
  • Jednotka, 20:25 – válečné drama Pokání – Příliš bujná fantazie dvanáctileté Briony odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka ze znásilnění nezletilé sestřenice. A nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení… (Atonement, Velká Británie, Francie, 2007; hrají: James McAvoy a Keira Knightley)

ebf - tip do článku - debata

  • ČT 2, 21:35 – krimi drama L. A. – Přísně tajné – Kriminální příběhy „drsné školy“ měly v minulosti nejen velký úspěch mezi čtenáři, ale také získaly dlouhou řadu napodobitelů. Mezi ty nejlepší patří bezesporu spisovatel James Ellroy, podle jehož stejnojmenného románu natočili američtí tvůrci svůj film. Detektivové pátrají v Los Angeles po pachatelích několika vražd. Mezi ně patří i krvavé přepadení v kavárně Nite Owl a podivná smrt tajemné krásky. (L. A. Confidential, USA, 1997; hrají: Kevin Spacey a Russell Crowe)

  • Prima Max, 22:20 – film Bony a klid – Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však napálit falešnými bankovkami. Aby škodu nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s jeho veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák. (Československo, 1987; hrají: Jan Potměšil, Veronika Jeníková)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).