Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Loni v Marienbadu, Pulp Fiction a Mackennovo zlato

4. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Sestřičky - Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici – do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí soukromého života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. Komediální drama (Československo, 1983)
  • MGM, 20:00 – film Mackennovo zlato - Šerif MacKenna vlastní mapu legendárního Zlatého údolí. Mapa se stává středem pozornosti nejen banditů, ale i lidí z města. Spojeni chamtivostí a strachem z Apačů se vydávají hledat poklad. Příběhy lovců posedlých zlatem vrcholí divoce a krvavě. Western (USA, 1969)
  • ČT 2, 20:50 – film Loni v Marienbadu - Slavný film Loni v Marienbadu vznikl ze spolupráce režiséra Alaina Resnaise, jednoho ze spoluzakladatelů francouzské nové vlny a Alaina Robbe-Grilleta spisovatele a scenáristy, představitele takzvaného nového románu. V roce 1961 získal tento snímek na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva. Ihned po svém uvedení se stal klíčovým dílem kinematografie naznačujícím další možnosti vývoje filmového jazyka. Tzv. „ciné-roman“ je jakýsi přechod mezi románem a filmovým scénářem. Romantické mysteriózní drama (Francie, Itálie; 1961)
  • Filmbox HD, 22:35 – film Pulp Fiction: Historky z podsvětí - Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) jsou dva nerozluční gangstři třetí třídy ve službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Před dokončením jedné prácičky prozradí Vincent Julesovi, že Pan Velký (tedy Marsellus) ho požádal, aby se postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), zatímco bude na Floridě. Vincent to považuje za zkoušku loajality, ve které musí za každou cenu obstát. Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxer, jehož kariéra se chýlí ke konci. Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), pár mladých amatérských zlodějíčků, vysedáva v restauraci a analyzuje pracovní život. Tři na první pohled nesouvisející histoky z krvavého podsvětí tvoří příběh plný stylizovaného násilí, drog, dnes již kultovních dialogů a nečekaných dějových zvratů. Krimi thriller (USA, 1994)
  • Markíza, 23:30 – film Tankový prapor - Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický (s autobiogra­fickými rysy J. Škvoreckého), potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a „buzerací“ důstojnického sboru. Popisuje Danyho milostnou avantýru s manželkou jednoho z důstojníků, Janinkou Pinkasovou, jeho vzpomínky na nepřístupnou pražskou dívku Lizetku, a především to, jak s přehledem vzdoruje důstojnické blbosti, útočící ze všech stran. Komedie (Československo, 1991)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.