Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Mackennovo zlato, Zabitá neděle nebo Snídaně pro psy

19. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Kouzla králů - výpravná pohádka Zdeňka Zelenky Petrou Tenorovou a Martinem Krausem v hlavních rolích. A teď už se seznamme se dvěma panovníky – první, zlý vladař Vladan svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi. Druhý, král Dobromil, panoval za velikým jezerem a lidé se tu měli jako v pohádce… Ostatně, nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod.

  • ČT2, 20:00 – Mackennovo zlato – šerif MacKenna měl štěstí i smůlu v jediném okamžiku. Je poslední, kdo v rukou umírajícího Apače spatřil mapu legendárního Zlatého údolí. Po pokladu přitom touží bandité vedení cynickým lupičem Coloradem i řada lidí z města. Nikdo netuší, co jim jeho hledání může přinést. Když se zkušený MacKenna díky náhodě stane zajatcem banditů, zdá se, že je nic nemůže zastavit.

  • Nova, 20:20 – akční Tři dny na zabití – agent Renner se rozhodl z tajných služeb odejít a věnovat se tomu, co kvůli práci musel dlouhá léta odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Bývalý zaměstnavatel se na něj ale obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud lidstva, ale i agentův život, nemůže tenhle úkol odmítnout. Teď má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dobrý a starostlivý otec…

ICTZ23

  • ČT art, 22:55 – psychodrama Zabitá neděle - nadporučík Arnošt tráví veškerý svůj čas v pevnostním městě Josefov. Do rodné vesnice se vrátí jen na krátko, kvůli matčině pohřbu. Jednoho krásného nedělního dne se jako obvykle probudí na špinavé ubytovně bez peněz, jen s kocovinou a s nejasnými vzpomínkami na včerejší pitku. A také na svou příležitostnou milenku, hospodskou číšnici Marii.

  • Nova Cinema, 23:40 – komedie Snídaně pro psy – sourozenci Patrick a Marilyn se vždy hádali. I nyní v dospělosti se umějí řádně poškorpit, ale přesto se mají rádi. Takovou rovnováhu je však tuze snadné narušit. Například stačí, aby si Marilyn přivedla nápadníka Ryana, který je hvězdou známého sci-fi seriálu. A protože Patrikovi snoubenec nepadl do oka, rozhodne se vztah za každou cenu podrobit destrukci…

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.