Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Něžný barbar, Svobodný svět a Match Point – Hra osudu

18. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Fanda, 18:05 – hokejový přenos HC Slavia Praha – Rytíři Kladno – Přímý přenos hokejového zápasu Tipsport Extraligy
  • CS Film, 20:00 – film Postav dom, zasaď strom – Tragický příběh mladého muže, který na cestě za svým životním snem o vlastním domovu a šťastné rodině využívá nedostatky a nesváry lidské morálky daného společenského systému. Slovenský film režiséra Juraje Jakubiska (1979).
  • ČT 2, 21:50 – film Něžný barbar – Svérázný kreslíř a grafik Vladimír Boudník (Boleslav Polívka) je jedním z pražských intelektuálů, kteří si v padesátých letech místo souhlasu s tehdejším krutým komunistickým režimem vybrali raději bohémský způsob života na okraji společnosti. Jeho nejbližšími přáteli jsou Doktor, pracující ve sběrných surovinách (Jiří Menzel), a filosof Egon (Arnošt Goldflam), se kterými se nejčastěji setkává v libeňském automatu Svět. Český film režiséra Jiřího Menzela (1989).
  • STV 2, 22:05 – film Svobodný svět – Angie sice nemá požadované vzdělání, ale nechybí jí inteligence, ambice a především plné nasazení. Její život se ale zmítá v chaosu, což ji velmi unavuje. Teď se jí naskýtá šance, že všechno může být jinak. S kamarádkou Rose založí firmu na zprostředkování práce pro přistěhovalce z různých kočin světa. Britsko-italsko-německé drama (2007).
  • TV Barrandov, 22:15 – film Match point – Hra osudu – V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete. Drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Drama Woodyho Allena (2005).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.