Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: V kůži Johna Malkoviche, Tři barvy: Modrá a Na východ od Bukurešti

19. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:30 – fotbalový přenos FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha – Přímý přenos utkání Gambrinus ligy, nejvyšší domácí fotbalové soutěže.
  • TV Barrandov, 20:00 – česká komedie Muž z Londýna – Detektivní komedie, vyprávějící příběh kasaře, jenž po letech přijíždí do své staré vlasti, aby pokračoval v tom, v čem vlastně nikdy nepřestal. Vrací se jako úplný cizinec, který nemůže pochopit, že se za dobu jeho nepřítomnosti změnily nejen vztahy mezi lidmi, ale i vztahy lidí ke společnosti, majetku, penězům. Z jeho neschopnosti orientovat se v naší současnosti vzniká mnoho komických situací, vrcholících neslavným koncem jeho lupičské kariéry. Česká komedie (1974).
  • HBO Comedy, 20:00 – komedie V kůži Johna Malkoviche – Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do „Johna Horatia Malkoviche“. Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Americká komedie (1999).
  • ČT 2, 21:50 – film Tři barvy: Modrá – Posledním významným filmovým projektem polského režiséra Krzysztofa Kieślowského byla volná trilogie Tři barvy, která vznikla ve francouzsko-polské koprodukci. Společně se scenáristou Krzysztofem Piesiewiczem se v ní inspiroval barvami trikolory a heslem francouzské revoluce Volnost, Rovnost, Bratrství. První částí je film nazvaný Tři barvy: Modrá. Jeho hrdinka Julie při tragické autonehodě ztratí muže, úspěšného skladatele evropského formátu Patrice a dcerku Annu. Francouzsko-polské drama (1992).
  • STV 2, 22:00 – 12:08 Na východ od Bukurešti – 22. prosinec 1989. Celá země sleduje v televizi v přímém přenosu, jak rozzuřený dav přinutil rumunského diktátora Ceaușesca uprchnout v helikoptéře z Bukurešti. V klidném městečku na východ od hlavního města, šestnáct let od tohoto historického dne, majitel místní televizní stanice pozve do talk show dva hosty, aby se podělili o své vzpomínky na ony slavné revoluční chvíle. Rumunská komedie (2006).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.