Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Válečný kůň, Vicky Cristina Barcelona a Noc v muzeu 2

26. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Válečný kůň – Příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně se odehrává na samém počátku první světové války. Kůň je prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel. (War Horse, USA, 2011)

  • Prima Max, 20:15 – dobrodružná komedie Noc v muzeu 2 – V muzeu Smithsonian Institution ve Washingtonu nastala noc. Strážci odešli domů, světla zhasla, dětští návštěvníci jsou doma ve svých postelích. Přesto je v prázdném muzeu podivný šramot. Bývalý noční hlídač je tak opět zatažen do těžko představitelného dobrodružství, ve kterém ožívá sama historie. (Night at the Museum: Battle of the Smithsonian, USA, Kanada, 2009)

  • ČT art, 20:30 – hra Romeo a Julie – Shakespearův bestseller v Jihlavě. V hlavních rolích Vladimíra Čapková a Daniel Ondráček, divadelní a televizní režie P. Šimák. 

ICTZ23

  • ČT2, 21:55 – komedie Poznáš muže svých snů – Film hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár, ale i jejich dceru s manželem. (You Will Meet A Tall Dark Stranger, USA, Španělsko, 2010)

  • ČT2, 23:35 – drama Vicky Cristina Barcelona – „Milostné psaníčko z Barcelony“. Tak nějak vystihuje Woody Allen svůj počin. Sem odjíždějí na léto dvě mladé Američanky. Poněkud příkrá a zásadová Vicky, která má před svatbou, a její hédonická kamarádka Cristina. Potkávají spontánního malíře a jeho krásnou, ovšem nepříčetně žárlivou ex-manželku. Srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím. (Španělsko, USA, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.