Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Život a doba soudce A. K. (2), Svět podle Garpa nebo Bony a klid

28. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – seriál Život a doba soudce A. K. 2 (1/13) – Soudce Adam Klos soudí trestní případy. Vraždy, násilnosti, podvody a loupeže. Žije sám, Laura se kamsi ztratila a nechala mu na starost malou dceru Báru. Otec zemřel, matka stárne a trošku pije. Práce je to, co dává Adamovu životu řád a trochu smyslu. Jeho první případ se podobá příběhu o Bonnie a Clyde. (Česko, 2017)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Svět podle Garpa – Neobvyklý příběh začíná v roce 1944, kdy se Jenny Fieldsové narodí syn, jemuž dá jméno T. S. Garp. Svérázná žena velmi toužila po dítěti, ne však po muži, a proto si jako otce svého potomka vyhlédne umírajícího letce Garpa. Mladý Garp je velmi talentovaný chlapec, který touží být spisovatelem. Významné místo v jeho životě zaujímá vedle matky i jeho dětská láska a posléze manželka Helena. (The World According to Garp, USA, 1982)

  • JOJ Family, 20:20 – film Bony a klid – Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však napálit falešnými bankovkami. Aby škodu nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s jeho veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák. (Československo, 1987)

Tipy C

  • Jednotka, 20:25 – komedie Vratné lahve – Hrdinou snímku je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. (Česko, 2006)

  • ČT2, 21:55 – drama Rozchod – Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá. (Partir, Francie, 2009)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).